אזרחות פורטוגלית

דגל פורטוגל - אזרחות פורטוגלקבלת דרכון פורטוגלי – זכאות לאזרחות פורטוגלית

גם פורטוגל, כמו ספרד, פרסמה בשנת 2015, חוק המעניק אזרחות לצאצאיהם של יהודי ספרד, אלא שההליך לקבלת אזרחות פורטוגלית קל ומהיר יותר.

האתר אינו בבעלות עורך דין רן גולן.  

מי זכאי לדרכון פורטוגלי?

אם אתם צאצאים למשפחות אשר גורשו מספרד ו/או פורטוגל (תלוי בשנת הגירוש), אתם זכאים לדרכון פורטוגלי!

הזכאות ניתנת לכל מי שיוכיח שמוצאו מהמדינות אליהן גורשו יהודי ספרד ופורטוגל בגירוש ספרד במאה החמש עשרה;  יהודי טורקיה, יוון, בולגריה, מרוקו, אלג'יריה לוב ומצרים. עם זאת, גם בין יהודי הולנד וקהילות ברומניות וספרד, בהונגריה ואפילו בהמבורג בגרמניה אפשר למצוא יהודים עם שמות משפחה בניחוח ספרדי פורטוגלי.

הבקשה היא פרסונאלית. כל מבקש מגיש בקשה עבור עצמו ואין צורך שההורים או הסבים יגישו בקשה לפניו. לאחרונה אישרה ממשלת פורטוגל תיקון לחוק האזרחות כך שניתן להגיש בקשה לקבלת אזרחות פורטוגלית גם לקטינים מתחת לגיל 18 ללא הוכחת קשר לתרבות הפורטוגלית העכשווית.

האם קיים חלון זמן להגשת הבקשה לזכאות לדרכון?

בהחלט – עד מרץ 2018 ניתן לקבל אזרחות פורטוגלית לזכאים. מיום זה והילך יהיו נהלים המקשים לקבלת אזרחות לכן כדאי להזדרז ולהגיש את הבקשה לזכאות לדרכון בהקדם.

מה יאפשר לי דרכון פורטוגלי?

דרכון פורטוגלי יאפשר לכם תנועה חופשית בכל מדינות אירופה, כולל כניסה לארה"ב ללא צורך בויזה. בנוסף אזרחות פורטוגלית מאפשרת לך ללמוד במוסדות אקדמאים בכל אירופה ובפרט בפורטוגל בשכר לימוד נמוך מאוד ואף בחינם במקרים רבים!

כמו כן קיימים הסכמי מס מקלים עם מדינת פורטוגל לאנשי עסקים, ולמשקיעים פרטיים.

דילוג לתוכן