אזרחות ספרדית

דרכון ספרדי הנו דרכון אירופי לכל דבר ומגלם בתוכו יתרונות רבים בתחומי הלימודים, הפרנסה וקלות המעבר שבין המדינות.

מי זכאי לדרכון ספרדי? הוצאת דרכון ספרדי

אם אתם צאצאים למשפחות אשר גורשו מספרד, אתם זכאים לדרכון ספרדי!

אזרחות מקור – DE ORIGEN – מי שעונה על קריטריונים אלה, אינו מחויב להתגורר בספרד לצורך קבלת אזרחות  ספרדית ולא צריך לוותר על האזרחות הנוספת שלו.

הזכאות ניתנת לכל מי שיוכיח שמוצאו מהמדינות אליהן גורשו יהודי ספרד בגירוש ספרד במאה החמש עשרה כלומר; אזרחי מדינות אמריקה הלטינית, פורטוגל, אנדורה והפיליפינים.

 מאחר עדיין קיים בלבול בנושא זכאות לקבלת אזרחות ספרדית מאחר ומגורשי ספרד הגיעו לא רק למרוקו ותורכיה אלא גם למדינות נוספות, הציג שגריר ספרד בישראל את התנאים הבאים לקבלת האזרחות:
יש להראות אישורים מתאימים מפדרציית קהילות יהודי ספרד

יש להראות זיקה לתרבות ספרד (שימוש בשפה וכו')

יש להראות מסמכים מתורגמים אשר מצביעים מוכיחים קשר ליהודים אשר גורשו מספרד. הדבר כולל הוכחות על כתובות מגורים שהיו בשימוש בעבר, שמות משפחה ואף תעודת לידה.

יש להראות תרגום מילה במילה של כל המסמכים לספרדית לרבות תעודת יושר, לעבור מבחן להוכחת שליטה בשפה הספרדית, בחוקת ספרד ובתרבותה.

מה יאפשר לי דרכון ספרדי?

דרכון ספרדי יאפשר לכם תנועה חופשית בכל מדינות אירופה, כולל כניסה לארה"ב ללא צורך בויזה. בנוסף אזרחות ספרדית מאפשרת לך ללמוד במוסדות אקדמאים בכל אירופה ובפרט בספרד בשכר לימוד נמוך מאוד ואפילו במקרים רבים אף בחינם! עוד נותן הוא את האפשרות לחיות ולעבוד במדינה, להשקיע בנדל"ן מקומי, להשתתף כאזרח מן השורה בהצבעות למוסדות שלטון, לבקר באופן חופשי במדינות אשר אינן מאשרות כניסה לישראלים ואף לקבל ויזה באופן אוטומטי לארצות הברית.